OK-VHF club

VHF Aurora:status
E-skip 2 m:status
E-skip 4 m:status
Solar X-rays:status
Geomag.Field:status
CURRENT MOON PHASE
Nejnovější ceny:
NOVINKY-AKCE-VÝPRODEJ

Logo-GES

 
 27th EME & Microwave seminar – Hotel Horník – Tři Studně 6th – 8th April 2018  CZ   EN  version
 

Archiv článků

Filtr článků -        

Těmto podmínkám vyhovuje 28 textů.

Únor 2015

Únor 2015

Větříček

 • Do menu „Odkazy“ jsem přidal položku „Jak nám bude foukat“. Je na něm zobrazena skvělá stránka windyty.com, kde se lze na mapě dozvědět jak kde momentálně fouká, předpověď až na 9 dnů a stejné zobrazení dalších meteo údajů.

Výsledky ARI 2014

Zimní QRP závod

 • Mirek OK1DOM zveřejnil předběžné výsledky Zimního QRP závodu na www.c-a-v.com/news.php (Z OK_VKV_Listu)

Aktualizace programu EME & MW Semináře 2015

Přihlášky na Seminář

Druhý víkend EME DUBUS Contestu

 • Tento víkend, 28. února / 1. března nezapomeňte na 13cm část EUROPEAN EME CONTEST 2015 (sponsored by Dubus and REF)

Expedice na Špicberky skončila

 • Včera odpoledne skončila expedice na Špicberky, JW/DF8DX a JW/DL2NUD. V krutých podmínkách, teplotě až –30 C a silném větru dosáhli krásný výsledek: 45 QSO na 23cm, 14 QSO na 13cm a 3 QSO na 9cm. Poslední den měli kvůli silnému větru i půlhodinové výpadky. Stejně tak, kvůli větru se jim nepodařilo na 13cm žádné QSO do W. Pro OK to znamenalo třikrát první zem, o které se postarali OK1DFC na 23cm a OK1KIR na 13cm a 9cm. (Díky za info Tondo)

EME Okno OK1CA 2015/1

 • V prvním letošním čísle Radioamatéra vyšlo opět i EME Okno Franty OK1CA. Pro ty, kteří časopis nedostávají je k dispozici kopie článku. (Díky za info Franto)

JW na 13 cm

 • Kluci z OK1KIR dnes pracovali jako první pro OK s JW/DL2NUD v pásmu 2,3 GHz. Sice měli technické problémy s vysíláním na digitálu, ale i přes to QSO nakonec udělali na CW. Gratuluji! (Díky za info Tondo)

Výsledky MČR VKV 2014

 • Závodníci,
  na tomto odkazu (http://ok2kjt.net/mcr/), v příloze a v pokračování najdete výsledky MČR na VKV za rok 2014. V případě nesrovnalostí pište na mail.
  Diplomy a poháry budou předány jako každoročně na EME a mikrovlnném setkání Tři studně, 18.dubna 2015.
  Těším se na setkání a všem hodně štěstí do nové  VKV závodní sezóny.
  73 Petr OK2ULQ
Pokračování »»»

JW QRV 1296 MHz

JW QRV 1296 MHz
JW/DF8DX je dnes QRV v pásmu 1296 MHz. První pro OK s ním pracoval OK1DFC –17/-14dB provozem JT65c. Dále Bodo pracoval s OK1KIROK2DL.

Pokračování »»»

Zásadní změna u ARI EME Contestů

 • Enrico I5WBE informuje o zásadní změně podmínek ARI EME závodů.
  Od letošního roku již neexistují závody ARI EME NEW MODES a ARI EME CW/SSB. Vše je sloučeno do dvou samostatných etap (jarní a podzimní) A.R.I. Italian E.M.E. Trophy 2015.

  CW puristé z toho asi nebudou mít velkou radost, ale základ změny spočívá v tom, že je možné pracovat s každou stanicí v každé etapě dvakrát (jednou CW/SSB, podruhé Digi) a za digitální QSO je nižší bodové ohodnocení, ale stejné násobiče (prefixy dle WPX).

  Dále byl zrušen ARI EME Marathon. Jeho základním účelem bylo zvýšení EME aktivity a podle mínění pořadatelů byl hlavně kvůli nárůstu digitálních druhů provozu, tento účel splněn. (Z Moon-netu)

Pokračování »»»

24 GHz u OK1CA

24 GHz u OK1CA
OK1CA u JA4BLC na 24GHz

 

V pátek 20. února jsem byl QRV v pásmu 24GHz a ráno jsem postupně pracoval CW s JA1WQF O/M #7, JA4BLC O/O #8 a JA6CZD O/O # 9, ten měl výborný signál ve špičkách 559. Byla u mě inverzní oblačnost, teplota +3 stupně a velká relativní vlhkostí mezi 90 – 70%. Dopoledne se trochu vyjasnilo a udělal jsem ještě F1PYR O/M #10, Andre měl nepříznivé počasí, pršelo a tak měl velkou radost, že se i za těchto podmínek spojení podařilo. Během celého dne jsem poslouchal spolehlivě svoje odrazy.
73, Franta OK1CA (Díky za info Franto)

JW QRV 3400 MHz

Pokračování »»»

JA QRV DUBUS EME

 • Yoshiro JA4BLC poslal informaci o aktivitě JA stanic v průběhu DUBUS EME Contestu 2320 MHz.
Pokračování »»»

Změna plánu JW expedice

 • Expedice na Špicberky byla nucena změnit časový plán. Podrobnosti na MMM on VHF a v pokračování.
Pokračování »»»

SSB FUN Contest 23cm

Aktualizace programu semináře

Březnový 432 & Above EME Newsletter

EME Planner update

 • Další aktualizaci programu EME Planner oznámil Doug VK3UM (z Moon-netu)
Pokračování »»»

Mikrovlnný a EME seminář 2015

 • Vážení přátelé, Letošní Mikrovlnný a EME seminář proběhne ve dnech 17. až 19. dubna v hotelu Horník – Tři Studně. Sestavuji program semináře a chci požádat zájemce o prezentaci nebo jiné formy informace na danou tématiku, aby mě kontaktovali. Během semináře proběhne, tak jako v minulých létech, měření zařízení účastníků semináře. Rád bych znal názory, o jaké parametry měření je zájem.

Franta OK1CA -  strihavka@upcmail.cz

SP6LB - SK

 • Zdizslaw SP6LB nás navždy opustil. Pravidelně jsme se s ním potkávali v 70 a 80. letech na Sněžce. Bude nám všem chybět. R.I.P. (Ze stránek OK2KKW)

Falklandy na 144MHz

 • V březnu budou QRV Arliss W7XU, Holly N0QJM a Marshall K5QE z Falklandských ostrovů VP8 na 144MHz EME. Možnost také pro ty, kterým chybí Falklandy RTTY na 20 a 30m.  Doplněno o informace 432 a 1296 MHz, na těchto pásmech bohužel nevyjedou. (Z Moon-netu)
Pokračování »»»

Výsledky Alpe Adria 2014

Pokračování »»»

Dubus Contest u OK1KIR

 • Ahoj,
  Noc ze soboty na neděli jsem strávil na 70 cm. Nic moc, 21 CW stanic a 4 nové initiály. K tomu 2 initialy s JT.
  Chápu že pro lidi s přísnou CW dietou je to skličující. Dole zoufale volá CQ několik stanic a nahoře bez zájmu o CW jezdí cca 20 stanic s JT.
  73, Tonda

Další EME hostina na obzoru

 • Známí EME harcovníci Hermann DL2NUD, Peter DJ4TC a Peter DL1RPL vyrazí na další expedici, tentokrát na Seychely. (Díky za info Tondo /1DAI)
Pokračování »»»

EME Expedice Špicberky

Pokračování »»»