CURRENT MOON PHASE
Aurora:status
E-skip 2m:status
E-skip 4m:status
Geomag:status
logo eme
logo mmmonvhf
Logo-GES

1. QSO CX - OK v pásmu 10 GHz

Datum: 16. 9. 2020 (Od:OK1DFC)

1. QSO CX - OK v pásmu 10 GHz

 

První spojení mezi OK a CX se podařilo navázat v pásmu 10 GHz stanici OK1KIR. V pokračování několik obrázků od Rica CX2SC. Vláďa OK1DAK poslal ještě doplňující obrázek spojení a komentář. Tondo a Vláďo Congrats !!!

Ahoj vespolek, FYI, právě (12:10UT) se podařilo QSO s Ric-em CX2SC na 10GHz jako další novou DXCC. Reporty –21 / –16(B-14), QRA64D, CFOM. Ric má dish 1.1m a snad už až k 10W v ozařovači. 73, Vlada&Tonda OK1KIR

Ahoj Zdeňku, pokud bys měl čas, můžeš doplnit k CX2SC reportu ještě obrázek z naší strany – viz příloha. Je z něj vidět, že QSO bylo při predikovaném spreadu 105Hz téměř na dorazu. Post-processing mi ukázal rezervu max. do 1.8dB. Jako positivní fakt je třeba zdůraznit, že dekódování při QRA 64 se nezměnilo ani při zadání úplně odlišných značek a QRA do setting-ů WSJT-X. To je rozhodně velká výhoda QRA64 modu. Samozřejmě to také umožnila zmíněná malá rezerva úrovně signálu. Jinak ale nutno podotknout, že použitím SMA relé a semirigid kabelů si Richardo znatelně degraduje dosažitelné parametry, zejména na straně RX. Takže má znatelnou reservu pro případný „upgrade“ na WG relé. Nicméně nutno ocenit, že po skoro 6 letech snažení to dal vůbec dohromady za širší pomoci EME MW komunity.

 73, Vlada