CURRENT MOON PHASE
Aurora:status
E-skip 2m:status
E-skip 4m:status
Geomag:status
logo eme
logo mmmonvhf
Logo-GES

2. kolo ARRL EME kontestu 2020 u OK1USW

Datum: 1. 12. 2020 (Od:OK1DFC)

2. kolo ARRL EME kontestu 2020 u OK1USW

 

V ARRL EME kontestu se letos objevila další nová OK EME stanice. Láďa OK1USW se připravil na závod se 180cm parabolou. Byl jsem velmi příjemně překvapen, když jsem jeho zavolání v závodě dekódoval. Láďo gratulace a přeji hodně dalších pěkných spojení. TNX info a obrázek Láďo !!!

Ahoj Zdenku,
posílám fotku a pár řádků o mém fungování v posledním kole ARRL EME contestu v pásmu 1296 MHz- použij to podle svého uvážení…

Poté, co jsem si v dubnu 2019 v DUBUS contestu udělal své první CW spojení přes EME s HB9Q (přesněji řečeno, nechal jsem si udělat, protože s jejich výbavou to šlo i s mým QRP setupem), jsem pracoval na tom, abych mohl mít stálé vybavení na EME, které bych nemusel pracně instalovat a pak zase demontovat. Tehdy jsem použil vlastně jen tropo výbavu, se kterou jsme jezdili závody pod OK2M. Z toho jsem vycházel, momentální setup je 1,8 m drátěná parabola, instalovaná na rotátoru řízeném OE5JFL trackingem. Septum feed podle OK1DFC, LNA se šumovým číslem někde kolem 0,6 dB. Transvertor je od MiniKits, PLL local oscilator od VHF designu, má skutečně vynikající stabilitu i bez zavěšení na normál. Pak je XVRT 145/29 MHz a jako základní radio používám Elad FDM DUO. S vysílací cestou jsem měl dost problém, PA dával 150W při zapojení do umělé zátěže, ale po instalaci u paraboly mě to začalo zakmitávat. Nakonec jsem se dostal do časové tísně a musel jsem to vyřešit útlumem v buzení a tím pádem výkon spadl na max 100W. Nu, nedalo se nic dělat, ale nakonec mi to v zábavě až tak moc nevadilo. Ve čtvrtek před závodem jsem si zařízení otestoval random spojením JT65c s HB9Q a s RD4D- vše v pohodě a tak jsem doufal, že bych mohl udělat nějakých deset spojení… Nakonec to dopadlo tak, že při prvním oběhu jsem udělal sedm spojení a když jsem v neděli v noci potvrdil spojení s KA1GT tak bylo patnácté a šel jsem spokojeně spát. Věnoval jsem se jen provozu JT65. Po stránce příjmu jsem spokojen, viděl jsem a dekódoval ještě nejméně dalších patnáct stanic, na které jsem se nedovolal, takže rezervy jsou zřejmé, hi.
Dalo to všechno dost práce a požralo spoustu času, ale ten výsledek, kdy vše funguje a chová se podle očekávání a předpokladů za to stojí.
73, Láďa OK1USW