CURRENT MOON PHASE
Aurora:status
E-skip 2m:status
E-skip 4m:status
Geomag:status
logo eme
logo mmmonvhf
Logo-GES

3 cm DUBUS u OK2AQ

Datum: 26. 6. 2017 (Od:OK1DFC)

3 cm DUBUS u OK2AQ
Zařízení za offset parabolouMirek OK2AQ poslal krátkou informaci o jeho účasti v DUBUS 10 GHz kontestu. TNX info Mirku OK2AQ !!!

Ahoj všem,  především děkuji OK1CA, OK1KIR a OK1DFC za včerejší a předvčerejší pokusy. Zkouším nyní úplně nový setup založený na offsetových zrcadlech. Mám nyní tři 1,2 m 1,8 m a 2,4 m. Začal jsem s tím nejmenším, protože jsem po úpravách mohl použít  točení antény které mám. Postupně chci postavit 1,8 m (ještě rozebíratelnou) a snad někdy i fixní 2,4 m. Musím říct, že první zkušenosti s tou malou offsetkou jsou skvělé. V kontestu jsem dosud slyšel asi 12 stanic čitelných CW a včera ráno jsem za 20 minut 3 CW spojení udělal. Největší překvapení byl SP6JLW, když mne vzal na první zavolání, hi. Ten větší výkon (asi 40 W ve feedu) je velmi znát.

A nyní k tomu co se mi včera odpoledne stalo. Při přepisu do JT4 jsem pro OK1DFC zkomolil značku. To ale podstatně přispělo k tomu, že mne Zdeněk nedekódoval a tak jsme relace do nekonečna opakovali až jsem uvařil budič mezi transvertorem a PA ve feedu. Zapomněl jsem, že je budič chráněn proti dešti igelitem, a ten větrák jako by tam nebyl a stalo se co se asi stát muselo. Nicméně, troška výkonu přes ten vadný budič prochází, asi 1W, následuje cirkulátor a kabel s vložným útlumem 4,5 dB. A tím je buzen PA který tak dává méně než 10 W!. A tak si myslím, že i to je rarita, co myslíte Vláďo OK1DAK, Tondo OK1DAI a Franto OK1CA ? Dělali jste už menší stanici? Člověk musí věci vidět pozitivně, hi.

Ať se všem daří a mějte se fajn.  Mirek OK2AQ

Náhodné obrázky z galerií

V sobotu se udělalo hezké počasí a při pohledu zvenku vypadalo jezero u hotelu moc hezky...

Galerie: Diplomy ARI

Michal OK1VM, Jarda OK1DSO

oz-corner-eme2018

Příprava sálu

Jako vždy se měřilo...