CURRENT MOON PHASE
Aurora:status
E-skip 2m:status
E-skip 4m:status
Geomag:status
logo eme
logo mmmonvhf
Logo-GES

Arkansas na 432 MHz EME

Datum: 4. 11. 2015 (Od:OK1DFC)

Arkansas na 432 MHz EME
W5RZ screenshot

 

 

Skvělé EME podmínky dnešního rána se podařilo zúročit spojením s W5RZ v Arkansasu.

Dnes se zdařilo spojení s Dennisem W5RZ ve vzácném státě USA na 432 MHz. Byl sice QRV již během ARRL kontestu ale nějak jsem se s ním minul. Jelikož měl předtím 2×22el na zahradě, tak navázal několik QSO. Požádal jsem ho tedy zda bychom to nemohli zkusit rovněž. Napsal že již antény rozebral a má jen na tripoidu 22el. K1FO a 80W. Jak to dopadlo? Dobře :-) Spojení je doma a tím i #40 WAS Arkansas.

Info z HB9Q chatu:

Zajímavá je informace o zatažené obloze a směrování antény pomocí IPhonu. Ano jde to, stáněte si přes APPS aplikaci „LUNATIC“ a tam po kalibraci kompasu najdete v každý okamžik elevaci a azimut. Tím jak ífounem budete hýbat najdete směr a i úhel elevace který zjistíte položením na ráhno. Vyzkoušeno letos na SP/OK5EME expedici. Pak že ífouni k ničemu nejsou :-)

11–04 10:40:43

W5RZ

Dennis

Antenna is on a tripod, it's cloudy so aiming is via Iphone app. Have to learn EME all over every time I set up :)

11–04 10:39:56

W5RZ

Dennis

Glad to work you finally, Zdenek. I'm a very occasional EME'er

11–04 10:30:41

W5RZ

Dennis

Outstanding, Zdenek! Hr 80 watts, K1FO 22 element horizontal


A jak to viděl Dennis? Píše to tady v mailu: Vypadá to že bude brzy regulérní stanice QRV na 432 MHz.

That was great, Zdenek!    I'm glad to know my little setup works.  It's always nice to give Arkansas to someone who needs it.   I worked several big stations on the weekend with two bigger antennas, but had to take them down since they are out by the neighbors and I want to maintain friendly relations.  This one is nearer the shack and blocked by trees except near MR and above 40 degrees.   It will do to experiment with and work an occasional big station through the winter.  I may set up the bigger antennas for the next contest.  
I normally set my clock before each session – this time I hadn't had coffee yet and forgot.   It looked like I was 2 or 3 seconds off.  Glad you decoded me OK.
I'll be happy to QSL direct, and also will upload to Lotw.  73,

Dennis