CURRENT MOON PHASE
Aurora:status
E-skip 2m:status
E-skip 4m:status
Geomag:status
logo eme
logo mmmonvhf
Logo-GES

18. EME konference 2018 u OK1DFC

Datum: 28. 8. 2018 (Od:OK1DFC)
  • Jak jste zaznamenali, OK1CA, OK1DAK, OK2AQ a já, jsme se za OK VHF club zúčastnili 18. Mezinárodní EME konference v Holandsku. Několik postřehů, informací a obrázků z mého pohledu v pokračování.

Jak již bylo na webu publikováno, v Egmond ann Zee proběhla 18. mezinárodní EME konference. Kromě výše uvedených členů OK VHF clubu na konferenci z OK přijel ještě Láďa OK1DIX, Matěj OK1TEH a Vláďa OK1VPZ. OK tedy mělo reprezentativní zastoupení jak za pásmo 144 MHz tak i za pásma vyšší. Během pátku byl uspořádán výlet do Dwingeloo, kde se nachází 25m parabolická anténa používaná i pro EME provoz pod značkou PI9CAM. Průvodcem byl Jan PA3FXB. Dále jsme během návštěvy astronomického institutu ASTRON shlédli řadu pracovišť a vývojových laboratoří. Zvláště nad oddělením mechanických konstrukcí srdce zaplesalo :-).

V sobotu ráno potom začala vlastní konference. Přehled přednášek je několik řádků níže, takže si je můžete prohlédnout. Jan PA3FXB rovněž slíbil, že se časem objeví video záznam, takže k přednáškám budete mít i komentář. Dáme vědět, jakmile budou k dispozici. Konference byla skvěle organizována a vše probíhalo hladce. Večer během „Gala večeru“ se chopil kytary Jan PA0SSB a skvěle nás bavil až téměř do 22. hodiny kdy večer skončil.

V neděli ráno byly ještě přednášky a v poledne se hlasovalo o místu příští konference. Návrh na konání 19. konference přednes Al K2UYH s místem konání v Trentnu NJ USA. Po Alovi jsem přednesl návrh OK VHF clubu na uspořádání konference v roce 2020 v Praze. Hlasováním bylo většinou zvoleno místo konání 19. EME konference v roce 2020 v Praze. Máme již doménu pro web konference www.eme2020.cz která bude brzy aktivována. Dovoluji si touto cestou vyjádřit naději, že řada našich stanic, které provozují EME si nenechá ujít tuto příležitost a konference se zúčastní. Závěrem několik fotek, které jsem pořídil.

Náhodné obrázky z galerií

Maják ON0EME

Galerie: Diplomy ARI

Klínovec 1984 - IARU VHF Contest

Galerie: Diplomy ARRL

Galerie: Diplomy ARRL

Galerie: Seminář 2010

Galerie: Diplomy ARI

Klínovec 1984 - IARU VHF Contest

Galerie: Seminář 2003

Měřilo se

Měřilo se

Seminář 2016-26