OK-VHF club

VHF Aurora:status
E-skip 2 m:status
E-skip 4 m:status
Solar X-rays:status
Geomag.Field:status
CURRENT MOON PHASE
Nejnovější ceny:
NOVINKY-AKCE-VÝPRODEJ

Logo-GES

 
 27th EME & Microwave seminar – Hotel Horník – Tři Studně 6th – 8th April 2018  CZ   EN  version
 

EME DUBUS 3,4 GHz u OK1DFC

(Od: OK1DFC Téma: EME závody Zveřejněno: 18. 4. 2016)

EME DUBUS 3,4 GHz u OK1DFC
10m parabola s TRV 9cm

 

 

Během víkendu jsem se zúčastnil EME DUBUS kontestu v pásmu 3400 MHz. Podařilo se navázat 19 CW soutěžních QSO. Aktivita přinesla i nové DXCC a initiály doplněné do OK EME TOP. Více informací v pokračování. 73 a na viděnou na EME a MW semináři příští víkend,  Zdeněk OK1DFC

 Během víkendu se mi podařilo najít volný čas a místo sekání trávy a jarního úklidu jsem si zazávodil v pásmu 9cm. Transvertor jsem namontoval do ohniska paraboly (viz obrázek), otestoval všechno zařízení a udělal kontrolní spojení s ES5PC ještě před závodem. Chtěl jsem se ujistit že to opravdu vysílá. Dostal jsem report 559 a tak nebylo co řešit. Jelikož je parabola rozměrnějšího měřítka, má na 9cm vyzařovací úhel 0,7°. Modlil jsem se tedy aby nezačalo foukat, jelikož zvětšující se vůle je po 10ti letech již 0,5°a tak by byl dost horor udělat nějaké spojení. Počasí kromě deště relativně přálo a tak až v neděli večer kdy začalo trochu více foukat to šlo. Musím prostě vyměnit otoč za bezvůlovou převodovku která je na palatě připravena k instalaci, jen zbývá dodělat dalších 90% mechaniky abych ji mohl namontovat. Během závodu se nic zásadního nepřihodilo a tak jsem udělal co na pásmu bylo. Jediné stanice které jsem neudělal a slyšel na pásmu jsou VE4MA a VE6TA. Tak snad někdy příště. V květnu bude 3cm EME DUBUS, tak uvidím co stihnu. Na závěr ukázka několika signálů z pásma a pdf. logu ze závodu. Také obrázek z SDR jak to na pásmu jednu chvíli vypadalo. Obrázky 1 – 2 – 3 ukazují použitý TRV z blízka.

Soubory MP3 se signálem některých stanic z pásma. ES5PC – OK1CA – OH2DG – HB9Q – PA3DZL – OK1KIR – zajímavá ukázka signálu přes Rain scatter při přechodu okluzní fronty v noci ze soboty na neděli. Jinak na odkazu zde, je více nahrávek EME signálů.

Log z pásma 3,4 GHz