CURRENT MOON PHASE
Aurora:status
E-skip 2m:status
E-skip 4m:status
Geomag:status
logo eme
logo mmmonvhf
Logo-GES

Jak to bylo s CN2R

Datum: 6. 10. 2017 (Od:OK1AXH)
parabola-13cm-nahled

13cm dish EA9LZ/OK1DFC

 

Jak může v reálném životě nakonec dopadnout sebelépe připravená expedice se dozvíte v pokračování této zprávy . Omlouvám se za nepřesností uvedené dříve, jen jsem odhadoval. To co je v pokračování zveřejňuji na základě telefonického rozhovoru se Zdeňkem a moc děkuju za zprávy. Všichni ti jistě přejeme vše nej a úspěšné pokračování náročné expedice.

Zdeněk OK1DFC dojel pro problémech v Barceloně (kolize s datumem Katalánského referenda) do Maroka, kde ovšem čekalo další překvapení. Protože na své zařízení neměl Marockou úřední homologaci, zůstal i s autem 24 hodin bez jídla a pití zavřený v celním skladu přístavu a na Marocké území ho vůbec nepustili. To že o podobném požadavku předem nic nevěděl je jasné a další komentář netřeba. Prostě Afrika. Po řadě marných pokusů o vyřešení se nakonec rozhodl nalodit zpět na loď, přejet zpět do Španělska a odtamtud opět lodí přejet na Ceutu kde mu slíbil pomoc Jorge EA9LZ se kterým se mezi tím domluvil. Vašek OK1VVT mezi tím přiletěl do Casablanky a s velkým překvapením zjistil že Zdeněk dojet nemohl. Jak bude vypadat dvoumetrová část expedice CN2R je zatím nejasné.

Zdeněk včera dorazil na Ceutu, postavil a zprovoznil zařízení na 13 cm a s velikým úspěchem dokázal udělat 30 QSO. Byla to první EME aktivace EA9 na 13 cm, takže pro všechny kteří byli QRV veliká radost. Díky kvalitě zařízení a antény byl Zdeňkův signál bombastický a přes velikou únavu kdy se musel občerstvit krátkým spánkem uprostřed evropské části okna, všichni QRV na tomto pásmu, QSO na Ceutu již mají :-) Na připojených obrázcích je rig, anténa, JT obrazovka a originál 13cm logu.

rig-13cm-nahled

Rig-13cm

parabola-13cm-nahled

Dish-13cm

jt-13cm-nahled

JT screen

log-13cm-nahled

Log 13cm


Dnes je v plánu 70 cm, další dny podle původního plánu. Kromě 9 cm kde není na Ceutě licence bude také 6 cm mírně omezeno pouze na digitální provoz.

Komentář Zdeňka na Moon-netu: 
Hi EME gang, worked full Moon period 2320 MHz. Total 30 QSOs 15CW. Very nice signal from all of you. Easy worked CW also small stations. 1×JA, 23×EU, 6 xUS, nobody from VK and SA. Thank you to all for QSO, just only pity that activity was so low. Do not know if anybody in future will be able to repeat with same setup. Today full period 432 MHz. Do not miss EA9. GL and 73!