OK-VHF club

VHF Aurora:status
E-skip 2 m:status
E-skip 4 m:status
Solar X-rays:status
Geomag.Field:status
CURRENT MOON PHASE
Nejnovější ceny:
NOVINKY-AKCE-VÝPRODEJ

Logo-GES

 
 27th EME & Microwave seminar – Hotel Horník – Tři Studně 6th – 8th April 2018  CZ   EN  version
 

Menu stránek

(Od: OK1AXH Téma: Správa stránek Zveřejněno: 22. 3. 2014)

Úplnou náhodou jsem se dozvěděl o chybě zobrazování menu v některých prohlížečích. Nikdo si sice přímo nestěžoval, ale pro ty, kteří ještě musejí používat starší verzi prohlížeče Internet Explorer bylo nemožné používat navigaci na stránkách.

Problémy s nekompatibilitou tohoto šíleného prohlížeče od Microsoftu zřejmě nikdy neskončí. Změnil jsem tedy podstatnou část programu stránek a použil jedno z vyzkoušených menu, která vytváří Stu Nicholls na stránkách CssPlay. Toto menu by mělo bez problémů fungovat kromě korektních prohlížečů i ve starších verzích IE.

Trochu potíž je v tom, že neumím nainstalovat více verzí tohoto prohlížeče současně a tak se vše špatně kontroluje. Vzhled stránek ověřuji v prohlížečích Mozilla Firefox, IE10, Opera, Chrome, Safari. Starší verze IE pomocí simulátoru IE Tester. Výsledek je nyní ten, že v pěti základních prohlížečích je vzhled OK, stejně jako v IE od verze 7. Ve dvou částečně „podporovaných“ verzích Exploreru (verze 6 a verze 5,5) jsou stránky zobrazovány trochu nekorektně, ale ve „snesitelné“ míře, která nebrání základní navigaci. V každém případě všem uživatelům starších verzí IE silně doporučuji použít jiný korektní prohlížeč, pokud je to možné.

Vše ověřuji na dvou počítačích se systémem Windows 7 a Windows XP. Vzhled na jiných systémech kontrolovat nemohu, včetně vzhledu na mobilních zařízeních. V případě jakékoliv chyby na stránkách mi prosím napište, udělám vše co je v mých možnostech abych chybu napravil. Stejně tak uvítám jakékoliv náměty ke vzhledu a obsahu stránek nebo jakýkoliv příspěvek.

Petr OK1AXH

Pro kontrolu správného vzhledu připojuji obrázek s rozbaleným menu „jak by to mělo vypadat“. Celý web je nastaven tak, aby se při rozlišení obrazovky nebo okna prohlížeče 1024×768 bodů neobjevoval vodorovný posuvník.