CURRENT MOON PHASE
Aurora:status
E-skip 2m:status
E-skip 4m:status
Geomag:status
logo eme
logo mmmonvhf
Logo-GES

Nejsevernější cíp Austrálie

Datum: 22. 6. 2018 (Od:OK1AXH)
vk7mo-qh19-nahled

VK7MO dorazil do QH19


Rex VK7MO dorazil na své letošní expedici do nejsevernějšího cípu Austrálie, QH19EC – Bamaga. Udělat si výlet z Tasmánie kde Rex bydlí a kde je nyní počasí jako u nás v prosinci do australských tropů a ze spousty čtverců po cestě dělat QSO na 3cm EME je obdivuhodné! Obrázek mapy je použitý z odkazu na Google mapu na našich stránkách, který ovšem od 16.června přestal bohužel fungovat jako free verze. (Díky za info Tondo)

vk7mo-qh19ec-1-nahled

VK7MO QH19EC

vk7mo-qh19ec-2-nahled

VK7MO QH19EC

Hi All
I have arrived at QH19ec, right at the Northlery tip of Australia, and as you can see I have internet again and I also have AC power. I will spend time setting up and reply to emails later. Last night things did not work out with Peter as the elevation was down to 7 degrees and obstructed at 15:00 although I did not realise that to later when the Moon disappeared. Charlie NX you can use a 500 Hz tone. Just to make you envious here are two pictures of the operating location.
Take-off to Eu

Hi all,
Přijel jsem do QH19ec, právě na nejsevernější výběžek Austrálie, a jak můžete vidět, mám opět internet a také napájení ze sítě. Musím vše postavit a také odpovědět později na e-maily. Minulou noc se to nepovedlo s Peterem (OZ1LPR), protože elevace v 15:00 UT už klesla na 7° a výhled na Měsíc byl zastíněn, což jsem si uvědomil teprve když Měsíc zmizel. Charlie NX můžeš použít jako identifikaci tón 500 Hz. Přikládám dva obrázky z QTH, abyste mi trochu záviděli. (Díky za překlad Vláďo OK1DAK)