OK-VHF club

VHF Aurora:status
E-skip 2 m:status
E-skip 4 m:status
Solar X-rays:status
Geomag.Field:status
CURRENT MOON PHASE
Nejnovější ceny:
NOVINKY-AKCE-VÝPRODEJ

Logo-GES

 
 27th EME & Microwave seminar – Hotel Horník – Tři Studně 6th – 8th April 2018  CZ   EN  version
 

Ohlédnutí za EME a MW seminářem 2017

(Od: OK1DFC Téma: Setkání Zveřejněno: 29. 3. 2017)
  • V uplynulém víkendu proběhnul již tradiční 26. EME a MW seminář na Třech Studních, organizovaný OK VHF clubem. Podařilo se vyjednat vhodný termín, kdy byl hotel zcela k dispozici pouze účastníkům semináře. Letošní rok je netradiční pouze termínem konání, který musel být z důvodu obsazenosti hotelu přesunut na poslední víkend v březnu. Počasí však přálo a na dané období na  Vysočině bylo poměrně krásné počasí i přes ranní mrazík.

Jak již bylo napsáno v úvodu, konal se 26. seminář v řadě. Pečlivou kontrolou jsme při zahájení zjistili, že jsou čtyři přímí účastnící, kteří pamatují všech dvacet šest ročníků. Je to Jirka OK1DCI, Míla OK1UFL, Franta OK1CA a OK1DFC. Letošního ročníku se zúčastnilo 86 přihlášených a 25 nepřihlášených hamů, kteří se přijeli jen podívat a pozdravit kamarády. Jsme rádi, že si seminář udržuje „stálou klientelu“, která má v hlavním měřítku co říci do soutěžního i mimo soutěžního provozu na pásmech UHF a SHF jak tropo tak EME v OK. OK VHF club jako již tradičně vyhlásil vítěze kategorií UHF IARU kontestu v OK multi-multi a single-multi. Rovněž byl oceněn a tradičně uveden do síně slávy OK VHF clubu člověk, který svou činností obohacuje našeho koníčka a zasloužil se o prezentaci OK i mimo hranice ČR. Letošní rok to byl Míla OK1UFL. Obrázkové galerie již byly publikovány v předchozích dnech. PDF soubory s přednáškami letošního semináře najdete na webové stránce semináře v programu, tak jak je již zvykem z uplynulých ročníků.

Letošního ročníku se účastnila i početná skupina hamů ze zahraničí. Nejvzdálenějším účastníkem byl Lars SM4IVE, který i účastníky semináře seznámil během své prezentace se stavbou a problémy při stavbě jeho 13m parabolické antény pro EME provoz. Celkem jsme letos přivítali účastníky z OK, DL, SP, OM, OE, HB9, ON, SM a UA3

Závěrem poděkování všem, kdo připravili zajímavé přednášky, všem ostatním za účast a budeme se těšit zase příští rok, když zdraví a čas dovolí, na shledanou.

 

Za OK VHF club Zdeněk OK1DFC