CURRENT MOON PHASE
Aurora:status
E-skip 2m:status
E-skip 4m:status
Geomag:status
logo eme
logo mmmonvhf
Logo-GES

Souhrn textů za únor 2004

Datum: 29. 2. 2004 (Od:OK1AXH)

Archiv hlavní strany za únor 2004

(Řada odkazů na této stránce již není z historických důvodů funkční. Děkuji za pochopení.)

26.2. Kdy jste byli naposledy na výletě nebo dokonce si zavysílat ze Sněžky JO70UR, slovutné to dominantě Krkonoš? Pokud se tam chystáte s úmyslem navštívit Českou boudu, nechte si zajít chuť. Následky postsocialistického hospodaření a důsledek nesmyslných hádanic o „majeteček“ si můžete prohlédnout na fotkách z archivu Josefa, OK1ES. Realita je úděsná. O stavu lanovky ani nemluvě. TNX Pavlovi, OK1VEI, který poslal se svolením OK1ES info.

 

12.2. Asi nejlepší software pro vedení závodního staničního deníku je zde už vícekrát zmiňovaný N1MM logger. Na stránkách amerického PVRC je dostupná (mějte strpení, natahování trvá delší dobu v závislosti na rychlosti Vašeho připojení) power-pointová prezentace tohoto excelentního softwaru, která určitě stojí za prohlédnutí. Prezentaci vyrobil Pete Smith, N4ZR a popisuje v ní, proč přešel od CT a TRLogu k N1MM loggeru. A pozor – N1MM je zdarma.....

 

2.2. Podle výsledku ankety, pořádané DL8EBW jsou v Evropě na VHF nejžádanější země SV/A (Mounth Athos) a 1A (SMO Malta) a čtverce IO79,IO96,IO98,IP04,IP13,IP14,KO47a KO67. Pro plánování a vyhodnocování spojení pomocí MS je velmi vhodný software od Ilkky, OH5IY. Odkazy na další SW jsou na stránce SW pro VHF-UHF-SHF.