CURRENT MOON PHASE
Aurora:status
E-skip 2m:status
E-skip 4m:status
Geomag:status
logo eme
logo mmmonvhf
Logo-GES

Změna vzhledu stránek

Datum: 15. 6. 2018 (Od:OK1AXH)
stary-1024-nahled

Starý vzhled stránek

Podle statistik přístupů se neustále zvyšuje počet návštěvníků s šířkou zobrazení menší než 1024 bodů, která byla původně definována jako optimální velikost pro zobrazení našich stránek. Hlavně z tohoto důvodu jsem se rozhodl vzhled mírně upravit, tak aby byl přívětivější k našim návštěvníkům. Vedení klubu nyní tuto změnu schválilo. Podrobnější vysvětlení je v pokračování. Budeme moc rádi, když nám pošlete jakýkoliv názor na tuto změnu, připomínky k zobrazení a hlavně i tu nejtvrdší kritiku.

Při vytváření nového vzhledu jsem se snažil příliš neměnit ten starý protože jsou na něj naši návštěvníci zvyklí a změny omezit pouze na lepší vzhled při různých šířkách zobrazení. Také se nejedná o „responzivní vzhled“, který by musel kromě rozměrů zobrazení respektovat hlavně objem přenášených dat. Stránky jsou stále určeny primárně pro zobrazení na strojích s dostatečnou kapacitou připojení k síti.

novy-1024-nahled

Optimum 1024 bodů

U běžného zobrazení na stolním PC nebo jiném zařízení s šířkou okna 1024 bodů se kromě mírně jiného zobrazení hlavičky a řádkového hlavního menu až tak moc nezměnilo. Místo původního „tabulkového“ vzhledu jednotlivých článků jsou nyní zobrazeny v jednotlivých oknech. Barevný podklad okének se pro snazší orientaci mění podle měsíce zveřejnění.

novy-1280-nahled

Širší obrazovka

Aby čitelnost hlavního informačního okna nebyla kvůli obtížně čitelným dlouhým řádkům zkreslena a na obrazovce nezůstávalo příliš mnoho volného prostoru, objevuje se při takovém zobrazení na pravé straně sloupec s náhodně generovanými obrázky z obrázkových galerií stránek. Tento sloupec je generován při každém občerstvení stránky nově. Při zúžení okna pod 1280 bodů tyto obrázky „odskočí“ dolů pod hlavní obsah zobrazené stránky.

novy-800-nahled

Užší zobrazení

Pokud jsou stránky zobrazeny v okně užším než 900 bodů, hlavní menu stránek se „sbalí“ do ikony standardního hamburgeru a v případě potřeby se na levé straně rozbalí.

novy-640-nahled

Mobilní zařízení

Zobrazení na mobilních zařízeních je kompromisně funkční až do šířky 320 bodů, přesto ale doporučujeme používat zobrazení „naležato“.

Stránky OK VHF Clubu jsou stále určeny hlavně pro české čtenáře, zájemce o naši část radioamatérského koníčka. Proto jsou publikovány vždy pouze v českém jazyce. Ovšem celá řada našich zahraničních čtenářů používá při jejich čtení překladač. Jedna z možností je použití standardního Google Translatoru nebo prohlížeč který jej má integrovaný (Google Chrome), i když výsledky automatického překladu jsou občas úsměvné. Možnost automatického překladu celých webových stránek není použita

Náhodné obrázky z galerií

Klínovec 1984 - IARU VHF Contest

Galerie: Diplomy ARRL

Galerie: Diplomy ARI

Galerie: Seminář 2003

Předávají se diplomy

Předávají se diplomy

Přihlíží také OK1UWA a OK1MDK

Pokus o EME QSO s OK1KIR při západu měsíce. Přihlíží OK1UWA, OK1DKS, OK1JKT a OK1CA