My již vůbec nejsme jako oni......

Dnes jsem dostal ráno e-mail s odkazem na komentář k udělení plakety od ČRK, který jsem v podstatě očekával. OK1VPZ napsal svůj posudek k mému "neuváženému činu" viz zde http://www.ok2kkw.com/xyz/kdepak_2.htm a dole. Ačkoliv na vyjádření OK1VPZ již mnoho let zcela zásadně nereaguji, tento článek se mě osobně dotýká a tak snad jen drobný komentář. OK1VPZ se podivuje co mě vedlo k přijmutí plakety, když on, nejčistší a nejneposkvrněnější se takové "pocty" vzdal. Je to prosté, ČRK mi plaketu udělil za moji práci které se věnuji na VKV od roku 1972. Já nemám problém při takové příležitosti prostě poděkovat, naopak, byl jsem překvapen že si toho vůbec ještě někdo všimnul. Na druhou stranu být v galerii osobností kde se nachází Pavel OK1AIY, Standa OK1MS, kluci z OK1KIR a řada dalších předních VKV amatérů je ocenění které jsem ani neočekával. Asi proto, že já jsem spíše "zadní" radioamatér viz anketa k podpoře OK1VPZ v boji s ČRK, kterou však většina účastníků ankety pochopila jen jako anketu o prosté zachování webu OK2KKW. Pokud by byla anketa takto formulována, jistě bych se i já připojil.

Je zvláštní že OK1VPZ který pro ČRK nemá jiné vyjádření než "svazarmovský pohrobek" a podobně, tak dlouho a obětavě v podniku Radiotechnika ÚV Svazarmu pracoval. Rovněž přebíral různá ocenění a plakety které ÚV Svazarmu uděloval. Proč tehdy když přebíral ocenění od "bolševických generálů Estébáků" jim neřekl "strčte si to někam?" "Jiným lidem ovšem taková "pocta" nevadí " , ale to je " pouze jeho soukromé rozhodnutí "

Dále se OK1VPZ ohrazuje proti pomluvám které o něm a OK1TEH údajně šířím. Na vysvětlenou. Při různých příležitostech EME setkání ve světě jsem opravdu na tyto osoby dotazován v různých souvislostech, moje odpovědi jsou vždy stejné. " s OK1VPZ a OK1TEH neudržuji žádné kontakty a tak se mě na ně prosím neptejte, kontaktujte je přímo ". Za tím si stojím a to budu říkat i nadále. Pokud se však jedná o dis-interpretaci díky mé špatné, jak OK1VPZ často zdůrazňuje, angličtině, pak se nezbývá než omluvit a to oběma výše jmenovaným. Mám však ještě uloženy informace a reakci OK1VPZ na dotaz jednoho hama z G v průběhu EME konference v Dallasu 2010 adresovanou OK1TEH. To se na mě OK1VPZ velmi nevybíravě obořil, že co si to dovoluji něco takového a abych se staral sám o sebe, ačkoliv dotaz byl adresován na OK1TEH. O sebe se starám již mnoho let a dále se sám o sebe starat budu. Stejně tak jako si i nadále budu dělat jen to co já chci a co mě baví. Rovněž i já mám řadu informací, kdy mě OK1VPZ a OK1TEH pomlouvali a nečiním z toho žádné závěry, neb každý jsem holt nějaký, ale hlavně "nejsem jako oni."

Takže i já dodatečně GRATULUJI Vladimíre! OK1DFC

P.S. Doporučuji znovu pečlivě prostudovat zápisy ze zasedání rady ČRK, udělení plakety je tam zmiňováno.

Nejsme jako oni

Když se mne před 3 lety pokusil OK1RI získat na svou stranu a "ulomit" tak ostny naší kritiky ČRK předáním pamětní plakety ČRK, pochopitelně nemohl uspět. Stačí si připomenout důvody, uvedené v tomto otevřeném dopisuJiným lidem ovšem taková "pocta" nevadí... inu, lidé jsou různí. Pokud se neorientujete, připomeňte si vztah OK-VHF Clubu a ČRK. Zajímavé také je, že v žádném zápisu ze zasedání Rady ČRK se o rozhodnutí ocenit OK1DFC neobjevilo ani slovo. Některé věci již asi nová Rada ČRK nepovažuje radioamatérům za potřebné dopředu ani sdělovat.  (Natož s veřejností některé věci diskutovat...)

Nezbývá tedy, než OK1DFC alespoň dodatečně pogratulovat!  Ano, o VKV provoz v OK se Zdeněk jistě zasloužil. To, zda to bylo dostatečným důvodem přijmout plaketu ČRK (tedy spolku, jenž VKV radioamatérům min. posledních 10 let více škodí, než prospívá), je pouze jeho soukromé rozhodnutí.   

Stejně tak je jeho soukromým rozhodnutím, zdali mne (a OK1TEH) bude nadále pomlouvat. Přesně to totiž v poslední době dělal. Alespoň nás na to důrazně upozornili někteří návštěvníci EME setkání v Cambridge. A nejen v Cambridge. My však "nejsme jako oni". A proto congrats Zdeňku!   OK1VPZ