- Závěr ARRL EME u OM4XA, Fero Congrats!!!
Ahoj, posielam krátke zhrnutie mojej účasti v tohtoročnom ARRL EME conteste.
Poslednú štvrtú etapu som začal až v sobotu, kedy som sa po týždni vrátil do domáceho QTH. Hneď po príchode v popoludňajších hodinách som nainštaloval zariadenie do paraboly a keďže slniečko bolo schované v mrakoch som sa spoľahol na to že smerovanie paraboly sa nezmenilo a všetko pôjde ako má. Začal som hneď ako mesiac vyšiel nad okolité domy a vydržal som s krátkou prestávkou na kávu až do nedele, keď som to zabalil niečo pred 10 hodinou nášho času. Večer som sa ešte presvedčil a ešte som presedel pri zariadení asi dve hodiny. V tejto etape som nakoniec zalogoval 45 QSO, z toho bolo 9 dupe. Pribudlo 13 nových initiálov, ako posledný SP0KKM # 337 mix. Podaril sa aj 8Q7UM # 68 DXCC, čo ma celkom potešilo. Alex mal pekný signál a QSO módom Q65-30B nebol problém. Pribudol aj nový štát NE do WAS, N0LWF # 41. Celkovo v obidvoch etapách som spravil 132 QSO . Po odrátaní opakovaných QSO je 119 platných .Za 23cm pásmo mi vychádza 1 178 100 bodov. Keďže som sa zúčastnil aj prvých dvoch etáp v pásme 10GHz, po predbežnom zrátaní mi vyšlo 2 146 500 bodov v multiband kategórii.
S pozdravom Fero OM4XA.