- Mirek OK2AQ posílá jeho pohled na EME víkend. TNX info Mirku!!!
Blížící se Dubus & K2UYH memorial contest, mne přiměl k instalaci 3 cm již 12. května. Chtěl jsem si provést nějaká měření, kalibraci antény a horizontu v různých azimutech. Dělal jsem při tom běžná QSO. První iniciál byl 14. 5. DF5MO (-22, -17) s údajně 2 m parabolou a 12 W. Jeho signál byl však velmi slabý a dekódování se povedlo až s AP a průměrováním (AVG). Pro Rainera to bylo jeho 1. EME QSO s touto výbavou. Po dobu závodu v sobotu téměř nepřetržitě pršelo. Udělal jsem 7 CW QSO s iniciálem IK3MAC (589, 569). Na Q65 se k mé radosti objevily iniciály BY1BY (-12, -18) a UT4UWR (-17, -18) z Kyjeva. Před západem Měsíce v nedělním „activity day“ mně zavolal telefonem Emil OK1CS, že je QRV a chtěl by zkusit jeho první Q65 QSO. Společně jsme nastavili na obou koncích WSJT-X. OK1CS (-16, -15) {#188} měl krásný silný signál. Komletní log je jako obvykle:
https://www.radio.feec.vutbr.cz/esl/files/EME/LOG/EME_LOG_10G.htm
Obrázek na úvod "Ozařovač 10 GHz. Ve skříni je SSPA 42 W, LNA a WG přepínač"