Informaci o průběhu první části ARRL MW 2025 poslal Fero. Congrats, krásný výsledek Fero !!!
Po mojich prvých pokusoch o QSO-s na 3cm pásme v júni so 4W som dostal ponuku od Berta DL4DTU na o niečo výkonnejší Pa a začiatkom júla som obdržal zásielku s 13W Pa. Prerábka transvertoru s prestávkami mi trvala v podstate až do piatku 15 augusta tesne pred ARRL EME contestom , kedy som odskúšal zariadenie len tak do ,,vzduchu,, či to vydrží dlhšie kľúčovanie a kontroloval som teplotu Pa. Dopadlo to celkom k spokojnosti a tak som to nainštaloval do paraboly a zmeral som rozdiel šumu pri smerovaní na slnko a oblohu. Výsledok ma milo prekvapil, 12 dB pri SFI 130. Potom som to odparkoval a tešil sa na contest. V prvej časti v sobotu som spravil 15 QSO a v nedeľu po rozpačitom začiatku, keď po východe mesiaca bolo pásmo prázdne, len OK1DFC, OK2AQ a sem tam sa na chate objavila nejaká značka.Do 3:30UTC som spravil len dve QSO a potom som to vypol .Na pásmo som sa vrátil po 07 UTC a bolo to úplne iné. Keď som končil niečo po 11 UTC mal som zalogovaných celkovo 28 QSO. Keďže pred contestom som mal len 17 QSO tak som spravil 18 nových init a 11 nových zemí DXCC. Tu je zoznam : OK1DFC, PE9GHZ, F2CT, DJ7FJ, LZ4OC, UN6PD, IW2FZR, KM0T, SA5IKN, ON4CDU, IW2BNA, W3SZ, PA3CSG, F5JWF, WA3GFZ, SO5AZ, KN0WS a VE6TA #35 init a #17 DXCC. Celkovo bol celý weekend v pohode, akurát v sobotu po obede výdatne spŕchlo ale našťastie som po odparkovaní paraboly ,, prezieravo ,, zariadenie prekryl igelitom a nedošlo k žiadnym škodám. Teším sa na druhú etapu v septembri a snáď sa mi podarí urobiť ešte pár pekných QSO.
73! Fero OM4XA