CURRENT MOON PHASE
Aurora:status
E-skip 2m:status
E-skip 4m:status
Geomag:status
logo eme
logo mmmonvhf
Logo-GES

Stránky OK VHF Clubu

Musíme mít klubové stránky!
  To zaznělo počátkem roku 2003 při pravidelné roční poradě vedení klubu.

Provedení se ujal Milan OK7GU, který zřídil doménu vhf.cz, zaúkoloval své syny (firma DMCompany, a.s.) na grafickém provedení a díky podpoře firmy GES-ELECTRONICS, a.s., zajistil potřebný webový prostor, server k jejich provozu a stabilní připojení na Internet. Stabilní v tomto případě znamená, že jsou stránky bez problémů v provozu dodnes a GES trvale nese náklady související s provozem stránek a nájmem domény vhf.cz.

Spuštění stránek proběhlo 1. dubna 2003 a jejich správcem a redaktorem se stal Milan OK7GU (OK1FM). Přesto, že jeho primárním zájmem byly vždy hlavně krátké vlny a DX provoz, práci na stránkách se věnoval až do října 2005.

Od 20. října 2005 převzal starost o provoz stránek a jejich pravidelnou údržbu a naplňování zajímavým obsahem Zdeněk OK1DFC. Tuto práci vykonával neúnavně a s velikým nasazením až do konce roku 2013, kdy mu již nové pracovní povinnosti dál neumožnily se správě stránek naplno věnovat.

Koncem roku 2013 se vedení klubu rozhodlo udržet stránky v provozu i nadále a provedením byl pověřený Petr OK1AXH, který měl původně pouze upravit stránky tak aby jejich pravidelná správa byla jednodušší, aby nebylo nutné používat FrontPage od Microsoftu a aby bylo umožněno spravovat stránky přes webové rozhraní v podstatě komukoliv. To znamenalo nasazení nějakého Redakčního systému a hlavně první podstatnou změnu vzhledu po 11. letech.

Současně jsme se domluvili omezit náplň stránek a psát převážně o historii a současných událostech v provozu EME a novinkách na mikrovlnách obecně. Pokud by našim čtenářům chyběly zprávy o dění na nižších VKV pásmech, závodech, klasickém Tropo šíření, ES, Aurorách, atd. existuje spousta kvalitních zdrojů a konkurovat jim považujeme za zbytečné.


2. ledna 2014 jsem stránky s novým vzhledem a částečně obměněným obsahem spustil. Při komletní revizi obsahu a převedení do nového vzhledu, mi kromě Franty OK1CA a Zdeňka OK1DFC za vedení OK VHF Clubu, nejvíc pomáhal Tonda OK1DAI z radioklubu OK1KIR. Jak to tak bývá, zamýšlení spolupracovníci se nějak nedostávají, takže vlastně jedinným redaktorem (netroufám si napsat „odpovědným“) jsem zůstal sám. Sice díky penzi mám výhodu dostatku času a také jistý „odstup“ od tématu (již 9 let aktivně nevysílám), ale jakéhokoliv dobrovolného spolupracovníka bych velmi vítal. Stejně tak poměrně rychle zveřejním téměř každý zaslaný příspěvek. Ale současný redakční systém stránek umožňuje spolupráci více redaktorů, přidělení rubrik, správu přes běžný prohlížeč odkudkoliv, atd. takže:

Dobrovolníci hlaste se!

73! Petr OK1AXH

_____________________________________________________________________________________________________________________

V červenci roku 2019 nás bohužel navždy opustil náš kamarád Petr OK1AXH a tak správu webových stránek OK VHF clubu přebírám opět já. Prosím tedy vaše příspěvky opět na ok1dfc@seznam.cz

Děkuji 73! Zdeněk OK1DFC

_____________________________________________________________________________________________________________________