CURRENT MOON PHASE
Aurora:status
E-skip 2m:status
E-skip 4m:status
Geomag:status
logo eme
logo mmmonvhf
Logo-GES

Maják DL0SHF v pásmu 24 GHz QRV

Datum: 7. 6. 2021 (Od:OK1DFC)
  • Info o majáku DL0SHF v pásmu 24 GHz od DK7LJ a G3WDGTNX info per and Charlie !!!

Ahoj všichni

Jak jste si mohli všimnout z Perova DK7LJ oznámení na moon/moon-netu, DL0SHF nyní provozuje nepřetržitý maják na 24GHz s 4,5W SSPA, což je maximální výkon, který jsme mohli v tuto chvíli s dostupnými součástkami dosáhnout. Maják lze ještě ručně přepnout na 100W TWT, pokud o to požádáte Pera DK7LJ.

Maják by měl běžet na CW/Q65–60E sekvencích, tj. stejně jako na 10GHz, a je také na 24048.025 +/- Doppler

Při testech se Zdeňkem OK1DFC na začátku tohoto roku, kdy jsme alfa testovali Q65, by na základě degradace signálu měla tato úroveň výkonu stačit na to, aby byla dekódovatelná stanicemi s většími anténami. Pokud máte možnost, podívejte se na to prosím. Na vodopádu to může být těžko, nebo vůbec vidět, ale dekódování Q65 (a synchronizační spektra Q65) může fungovat. Bude zajímavé zjistit, zda je úroveň 4,5 W pro někoho užitečná.

V případě, že by to nefungovalo s širokým spreadem, stálo by za to podívat se na signál v době nízké librace. V případě, že jsem zapomněl na někoho, kdo má šanci maják dekódovat, dejte mi prosím vědět. Sám se po něm podívám na svém 1,2m systému ještě v červnu, ale to je možná trochu optimistické, i se zapnutým průměrováním!

73

Charlie G3WDG