CURRENT MOON PHASE
Aurora:status
E-skip 2m:status
E-skip 4m:status
Geomag:status
logo eme
logo mmmonvhf
Logo-GES

Menu stránek

Datum: 22. 3. 2014 (Od:OK1AXH)

Úplnou náhodou jsem se dozvěděl o chybě zobrazování menu v některých prohlížečích. Nikdo si sice přímo nestěžoval, ale pro ty, kteří ještě musejí používat starší verzi prohlížeče Internet Explorer bylo nemožné používat navigaci na stránkách.

Problémy s nekompatibilitou tohoto šíleného prohlížeče od Microsoftu zřejmě nikdy neskončí. Změnil jsem tedy podstatnou část programu stránek a použil jedno z vyzkoušených menu, která vytváří Stu Nicholls na stránkách CssPlay. Toto menu by mělo bez problémů fungovat kromě korektních prohlížečů i ve starších verzích IE.

Trochu potíž je v tom, že neumím nainstalovat více verzí tohoto prohlížeče současně a tak se vše špatně kontroluje. Vzhled stránek ověřuji v prohlížečích Mozilla Firefox, IE10, Opera, Chrome, Safari. Starší verze IE pomocí simulátoru IE Tester. Výsledek je nyní ten, že v pěti základních prohlížečích je vzhled OK, stejně jako v IE od verze 7. Ve dvou částečně „podporovaných“ verzích Exploreru (verze 6 a verze 5,5) jsou stránky zobrazovány trochu nekorektně, ale ve „snesitelné“ míře, která nebrání základní navigaci. V každém případě všem uživatelům starších verzí IE silně doporučuji použít jiný korektní prohlížeč, pokud je to možné.

Vše ověřuji na dvou počítačích se systémem Windows 7 a Windows XP. Vzhled na jiných systémech kontrolovat nemohu, včetně vzhledu na mobilních zařízeních. V případě jakékoliv chyby na stránkách mi prosím napište, udělám vše co je v mých možnostech abych chybu napravil. Stejně tak uvítám jakékoliv náměty ke vzhledu a obsahu stránek nebo jakýkoliv příspěvek.

Petr OK1AXH

Pro kontrolu správného vzhledu připojuji obrázek s rozbaleným menu „jak by to mělo vypadat“. Celý web je nastaven tak, aby se při rozlišení obrazovky nebo okna prohlížeče 1024×768 bodů neobjevoval vodorovný posuvník.

Náhodné obrázky z galerií

Seminář 2016-98

Pokus o EME QSO s OK1KIR při západu měsíce. Přihlíží OK1UWA, OK1DKS, OK1JKT a OK1CA

Tahle dáma nestárne

Galerie: Seminář 2010

Galerie: Seminář 2003

Oběd

Oběd

jan-auction-eme2018