CURRENT MOON PHASE
Aurora:status
E-skip 2m:status
E-skip 4m:status
Geomag:status
logo eme
logo mmmonvhf
Logo-GES

Změna vzhledu květen 2014

Datum: 4. 5. 2014 (Od:OK1AXH)
  • Po delší době jsem opět mírně změnil vzhled a částečně i obsah stránek.

Změna vzhledu se týká hlavně zobrazení na monitorech širších než 1024 bodů, V původní podobě byla šířka stránky pevná a při zobrazení na větším monitoru se po stranách objevovaly světlé okraje. Nyní se obsah rozšiřuje podle šířky monitoru pokud je širší. Okraje jsou zachované jen z estetických důvodů. Minimální nutná šířka monitoru pro zobrazení bez vodorovné posouvací lišty zůstává 1024 bodů. Proto byl odstaněn podkladový obrázek pod záhlavím a barevný přechod pod zbytkem stránky. Pokusně mám sice připravený „responzivní“ vzhled, určený pro užší média, ale kvůli problémům s různými prohlížeči, hlavně starší Internet Explorery, jsem ho nakonec nepoužil. Takže stránky jsou i dále určené hlavně pro počítače s normálním monitorem. Převážná většina obsahu se sice na mobilních zařízeních (telefony, tablety, čtečky) zobrazuje správně, ale rozhodně se nejedná o optimalizaci pro mobilní telefony.

Změna obsahu stránek není na první pohled příliš viditelná, změnilo se hlavně uspořádání jednotlivých položek menu. Pro lepší orientaci o tom co stránky vlastně obsahují doporučuji použít položku Mapa stránek, na které je v „rozbaleném“ menu vidět celý obsah webu, včetně popisů jednotlivých položek, které jsou normálně „skryté“ v titulcích menu. Nově se zobrazují archivy hlavních stránek (Historie) a stránky jednotlivých ročníků seminářů umístěných pod menu OK VHF Club – Pořádané akce. Dále jsem na naše stránky přidal kopii archivu K2UYH 432 & Above EME Newsletters od roku 2002. Nově se zobrazují jednotlivé obrázkové galerie a do menu byl přidán odkaz na archiv článků s filtry podle tématu, datumu a autora. Mírná změna vzhledu potkala také Dokumenty, kde je nyní možné filtrovat dokumenty ke stažení podle jejich kategorie.

Počet návštěvníků stránek se stabilizoval okolo 80 unikátních adres denně po odečtení všelijakých vyhledávačů, robotů a jiné nutné „havěti“. To nás může vzhledem k náplni a účelu stránek těšit. Co mi ovšem stále chybí je zpětná vazba a přispěvatelé. Kladné názory mne sice těší, ale raději bych dostával kritiku na věci které přehlédnu. Ohledně obsahu uvítám cokoliv. Zveřejním vše co dostanu, ale sám nejsem momentálně aktivní amatér a proto toho moc nepřidám. Takže mám neustále pocit, že by se na stránkách mělo objevovat víc novinek, zajímavostí, odkazů na cizí stránky a informací o událostech. Zavedení jakékoliv specializované rubriky není žádný problém, stačí námět a ochotný správce nové rubriky. Po obecných zkušenostech z jiných stránek se mi ovšem nechce zavádět diskuzní fórum nebo bazar.

Za jakékoliv komentáře, názory, náměty a příspěvky budu vděčný určitě nejen sám. Proto pište na adresu petr@axh.cz uvedenou pod ikonou obálky v menu a také v patě každé stránky.

73! Petr OK1AXH